Kod Rabatowy Hostelworld 2018

Hostelworld to serwis o bardzo szerokim zasięgu – dzięki jednej prostej stronie internetowej można przeszukać bazę prawie 35 tysięcy miejsc noclegowych w 170 krajach.

Hostelworld Hostelworld jest jednym z bardzo nielicznych serwisów zapewniających gwarancje rezerwacji, co oznacza, że w razie jakichkolwiek problemów z zarezerwowanym miejscem, poza zwrotem zaliczki klient otrzymuje dodatkowe 50 dolarów rekompensaty. Ponad 8 milionów opinii wystawionych przez użytkowników serwisu przemawia jednak za tym, że taka konieczność zdarza się bardzo rzadko.

Rezerwacje potwierdza się kartą kredytową lub debetową mającą możliwość realizacji transakcji internetowych. Jest to konieczne w celu potwierdzenia danych oraz uruchomienia gwarancji rezerwacji. Opłata serwisowa w stałej wysokości nie jest zaliczką na poczet kosztów noclegu tylko opłatą dla hostelworld.com i zasadniczo nie podlega zwrotowi. Nie jest ona wysoka (ale zmienna, ponieważ denominowana w dolarach) i gwarantuje pewność działania serwisu – służy z jednej strony jako źródło dochodu na utrzymanie działania serwisu, a z drugiej jest też zabezpieczeniem przed rezerwacjami, z których nikt nie będzie korzystał. Większość rezerwacji można anulować nawet na 24 godziny przez przyjazdem, natomiast są to kwestie regulowane przez poszczególne obiekty, a nie bezpośrednio przez polish.hostelworld.com. Anulowanie rezerwacji później lub brak jej anulacji oznacza, że poniesione opłaty nie będą już zwracane.